Logo

INFORMACJE

Scholę pod opieką ks. Łukasza prowadzi Jerzy.

Spotkania odbywają się w niedziele o godz. 9.45.

Rodziców bardzo proszę o regularne udostępnianie strony dzieciom w celu nauki, przypominania i utrwalania piosenek. Spotykając się tylko raz w tygodniu na niecałą godzinę, nie jesteśmy w stanie nauczyć się nowych piosenek. Repertuar na kolejną niedzielę pojawia się w poniedziałek lub wtorek. Piosenki można odtwarzać online lub zgrywać do komputera, na płyty CD, telefony lub odtwarzacze MP3 - ważne, aby dzieci miały do nich łatwy dostęp.

W zakładce "Repertuar" znajdują się prawie wszystkie nasze piosenki. W zakładce "Niedziela" podane są piosenki na najbliższe spotkanie w kolejności śpiewania na Mszy św. Piosenkę można pobrać ze strony klikając trzy pionowe kropki na odtwarzaczu lub klikając prawym przyciskiem na jej tytuł lub odsłuchać klikając najpierw na przycisk odtwarzacza po lewej stronie tytułu, a następnie klikając na przycisk "Tekst" po prawej stronie tytułu w celu wyświetlenia słów piosenki.

Stopniowo na stronie będą wprowadzane wersje instrumentalne nagrań do nauki śpiewu. W ich tytule, na końcu, pojawia się literka "-i". Wersje te mają pomóc w ćwiczeniu samodzielnego, pewnego i czystego śpiewania bez głosu prowadzącego i bez linii melodycznej.

Wszystkich, którzy chcą śpiewać, zachęcam do ćwiczeia dykcji. Optymalne byłoby czytanie tekstów codzienne przez 5 minut, zaczynając wolno, bardzo dokładnie wypowiadając każdą zgłoskę, tak aby poczuć zmęczenie pracujących mięśni. Następnie, bez utraty wyrazistości, staramy się powtarzać wybrane zdanie coraz szybciej.

Zapraszamy do wspólnego śpiewania wszystkie chętne dzieci. Niezbędna będzie odrobina wytrwałości i systematyczności oraz sztuka szerokiego otwierania buzi...

* * *

Śpiewnik do pobrania:

Śpiewnik A5 - 71 stron (spis treści, ćwiczenia dykcji)  do drukowania na papierze A5 (dwustronnie)

* * *

Wszelkie zapytania, uwagi, sugestie, informacje o błędach proszę kierować na adres: admin@scholadp.freeko.pl


Ranking piosenek: (bardzo proszę o głosy pozostałych osób)

Ranking